Na czym polega relokacja maszyn? Kto może skorzystać z takiej usługi? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.
- Czym jest relokacja maszyn i kiedy się ją wykonuje?
- Na czym polega relokacja urządzeń przemysłowych?
Czym jest relokacja maszyn i kiedy się ją wykonuje? Na czym dokładnie polega relokacja urządzeń przemysłowych? Z jakich etapów składa się cały proces? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.
Czym jest relokacja maszyn i kiedy się ją wykonuje?
Czym są relokacje maszyn i kiedy właściwie się ją wykonuje? Otóż relokacja to proces związany z przeniesieniem maszyny lub urządzenia przemysłowego z jednego miejsca na drugie oraz jego montaż w taki sposób, aby nie zakłócać pracy całego zakładu. Głównym celem relokacji jest oczywiście gwarancja bezpiecznego transportu, gdyż to od niego zależeć będzie także prawidłowe działanie urządzeń w nowym miejscu. A jak wiadomo, niepoprawnie przewożone maszyny, niedostatecznie zabezpieczone poszczególne części mogą z łatwością się uszkodzić w trakcie jazdy. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie maszyna zostanie prawidłowo przewieziona do Twojego zakładu, a następnie bez problemu podłączona i uruchomiona, koniecznie skorzystaj z pomocy specjalistów!
Kiedy relokacja maszyn jest potrzebna? Przede wszystkim wtedy, gdy kupujemy nową maszynę i zależy nam na tym, aby została ona sprawnie przetransportowana i podłączona, bez zakłócania innych operacji, które są na bieżąco wykonywane w zakładzie. Ponadto z procesu relokacji maszyn korzystają również przedsiębiorcy, którzy rozbudowują swoją firmę czy poszerzają swoją działalność. Wewnętrzna relokacja maszyn obejmuje przenoszenie urządzeń w obrębie jednej hali produkcyjnej lub zakładu.
Na czym polega relokacja urządzeń przemysłowych?
Na czym dokładnie polega relokacja urządzeń przemysłowych? Otóż relokacja maszyn jest wieloetapowym procesem, dzielącym się na kilka kroków. Pierwszy z nich obejmuje zaplanowanie relokacji, drugi demontaż maszyn, trzeci załadunek oraz transport urządzeń do miejsca docelowego, czwarty rozładunek oraz montaż maszyn i piąty – uruchomienie urządzeń.
Jeśli zależy Ci na tym, aby już na początku wyeliminować wszelkie błędy, które mogą pojawić się na każdym etapie relokacji – również podczas transportu, ważne jest odpowiednie zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Bierze się pod uwagę szczególnie wszystkie operacje, które są w danym momencie prowadzone w zakładzie. Pamiętaj, że relokacja nie może mieć negatywnego wpływu na pracę zakładu. Należy zaplanować ją tak, aby uniknąć ewentualnych przestojów. Jeśli jest to niemożliwe, warto zadbać o to, aby były one krótkie.
Podczas demontażu maszyn należy odłączyć, zabezpieczyć przewody i rozłożyć urządzenia na części. Warto oznakować elementy, aby w późniejszym czasie bez problemu je zidentyfikować. Odpowiednio zabezpieczone części maszyn i urządzeń trzeba ostrożnie załadować i przymocować w ten sposób, aby nie przesuwały się i tym samym nie uszkodziły się podczas transportu.
Czwarty etap to rozładunek oraz montaż. Instalacja linii produkcyjnych w nowym miejscu powinna przebiegać zgodnie ze wcześniej ustalonym projektem. Warto zlecić montaż specjalistom, którzy nie tylko przeprowadzą go sprawnie, ale i upewnią się, że każda część maszyny jest w 100% sprawna. A jeśli nie, taki specjalista przeprowadzi drobne naprawy czy wymagane konserwacyjne działania.
Ostatni krok to – jak wspominaliśmy – uruchomienie maszyny. Warto wykonać kilka testów, aby mieć pewność, że urządzenia działają i będą działać poprawnie. Jeśli w działaniu maszyny nie pojawią się ewentualne uchybienia, urządzenie może rozpocząć swoją pracę.
Relokację maszyn wykonuje się nie tylko w sytuacji, gdy chce się przenieść pracującą już maszynę z miejsca na miejsce. Może ona dotyczyć także zakupu całkiem nowego urządzenia. Jeśli zależy Ci na tym, aby na każdym etapie relokacji zachować ciągłość produkcji, polecamy skorzystać z pomocy firmy, która w swojej ofercie ma usługę z tym związaną. Outsourcing montażu maszyny lub urządzenia daje wiele korzyści, a najważniejszą zaletą niewątpliwie jest ograniczenie ryzyka i ewentualnych przestojów produkcyjnych. Ponadto nie musisz oddelegowywać swoich pracowników, aby zajęli się transportem i montażem nowej maszyny.
Profesjonalna relokacja maszyn to idealne rozwiązanie dla firm, które z jakiegoś powodu muszą zmienić miejsce linii technologicznych. Dzięki temu można powierzyć wszystkie niezbędne prace profesjonalistom, którzy zadbają o to, aby przenoszenie maszyn zostało wykonane na najwyższym poziomie. Możliwa jest relokacja obejmująca pojedyncze maszyny, jak i relokacja linii produkcyjnych. Osoby zainteresowane relokacją maszyn powinny więc już teraz skontaktować się z przedstawicielem firmy i zapytać, ile będzie kosztowała relokacja maszyn przemysłowych. Firma zadba również o profesjonalny montaż maszyn i transport maszyn, aby nic nie zostało uszkodzone przy przenosinach.